Sami Yusuf

Sami Yusuf tüm şarkıları

Sami Yusuf şarkıları dinle

ve daha fazlasını yap.
350.5
KÜTÜPHANE PUANI
23,836
TOPLAM DİNLEME
68
TOPLAM ŞARKI

Oylama 4.8/5 (6 oy)

Sami Yusuf

Sami Yusuf

Sami Yusuf Hakkında Bilgi

Sami Yusuf (Azeri Türkçesi: Sami Yusif; Farsça: ﺳﺎﻣﯽ ﯾﻮﺳﻒ‎; d. 29 Temmuz 1980) Azerbaycan kökenli İngiliz şarkıcı, söz yazarı, besteci, yapımcı ve müzisyen.

On sekiz yaşındayken Londra Kraliyet Müzik Akademisi’nde bestecilik alanında çalışmalarını yürütmek için burs kazanmış müzisyendir. 1980 yılında Tahran, İran'da Azeri Türk'ü bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Müzisyen bir ailede yetişen Yusuf 3 yaşında iken ailesi İngiltere'ye yerleşmiştir. Müzik hocalığını daha genç yaşlardan itibaren, bestekar ve müzisyen olan babası Babak Radmanesh yapmıştır.2003 yılında Al Muallim albümünü piyasaya sürmüştür. 2011 yılında Birleşmiş Milletler Ünlü Gönüllüsü Ortakları arasına seçilmiş, Dünya Gıda Programı (WFP) adına yardım kampanyalarında görev almıştır.

2013 yılında, Haiyan tayfunu’nun vurduğu Filipinler’deki afetzedelere yardım amaçlı WFP öncülüğünde Live Feed Philippines Kampanyası başlatmıştır ve "Hope Survives" adlı parçasıyla bu kampanyaya dikkat çekmiştir. Temmuz 2009'da Roehampton Üniversitesi'nden doktora fahri ödülü almıştır. 2015 yılında ''The Gift of Love'' adlı eseri için Türkiye, Suudi Arabistan, Filistin, Ürdün, Kanada gibi farklı ülkelerde çekim yapmıştır. Evlidir.
Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sami_Yusuf